Pjauna gerą medį, rauna krūmą, ką daryt?

Pamatę pjaustinėtojus nusikaltimo vietoje, kvieskite policiją tel. 112, sakydami kad naikinami geri želdiniai neturint leidimo. Kai policija prisistatys, prašys kapotojų parodyt leidimą. Jei leidimo nebus, sustabdys veiksmą ir tikslas bus pasiektas. Netgi jei leidimas bus, galit prašyt jį nusifotografuot, o vėliau panaudosit kaip įkaltį, jame bus išdavusiųjų pavardės. Tai pridėsit prie nupjauto medžio nuotraukų, rašydami prokuratūrai, prašydami kad būtų ginamas viešasis interesas ir baudžiami turto naikintojai.
Kadangi savivaldybė yra dalinai korupcinė įstaiga, dirba ten visokių tipų, užtikrinančių korupcinio aparato veikimą, kaip antai rašyti nemokantys (savaime dėl to neturėtų dirbti valstybės tarnyboje, bet…) neva želdinių ir aplinkosaugos specialistai, išduodantys leidimus medžių naikinimui nepriklausomai nuo jų būklės, nuo pachmelo ne visada gebantys atskirti netgi ar medis auga šakom ar šaknim į viršų ir niekada nekeliantys tarnybinio ragelio. Jie yra patogi medžių naikinimo sistemos dalis, o parašai dalinai įteisina nusikaltimus. Dalinai, nes pasigilinus paaiškėja, kad jie melagingi ir dėl to neteisėti, bet tuo tingi užsiimti prokurorai. Dėl to šis užsiėmimas tenka jums, mokesčių želdynų poskyriui ir prokurorams mokėtojai.

Jei augalai dar tik pažymėti X (naikinti) arba tašku (baisiai genėti) , yra visai nemaža tikimybė juos išgelbėti, jei greitai sureaguosite. Ankstesnėje pastraipoje minėti pachmelni specialistai nėra visai piktybiniai, ir jiems dažniausiai nusišikt, ar pjaus tą medį, ar ne. Jei jų nespaus korupcinis dvidešimt pirmas pirštas iš viršaus (kuo jie dažnai motyvuoja savo neteisėtus leidimus), parašius el. laišką e.vicemeras@vilnius.lt su tekstu Ginčiju leidimą tuo ir tuo adresu be reikalo naikinti / genėti augalus ir reikalauju ekspertizės, kaip numato Želdynų įstatymas, per 20 darbo dienų turėtumėte sulaukti oficialaus atsakymo. Jei atsakymas vėluos, ar bus niekinis, ir jei želdiniai bus vis tiek sunaikinti, skųskite Želdynų poskyrį jų vadovybei ir prašykite bausti; Kai miesto tvarkymo skyriaus vadovybė atsiųs niekinį atsakymą, ją per 20 d.d. skųskite Miesto ūkio departamentui ir taip toliau, iki Strasbūro.
Apie savivaldybės įvykdytą įstatymo pažeidimą (želdinių ekspertizės ginčytinu atveju neatlikimą, niekinį atsakymą, neinformavimą) aprašykite Seimo kontrolei, kadangi jie žada užtikrinti, kad valdžia tinkamai tarnautų žmonėms, o kraštovaizdžio bei aplinkos naikinimas, ir iš to pasipelnymas nėra tas variantas.

Jei augalai naikinimui sužymėti arba jau sunaikinti parke ar palei gatvę, netingėkite pasidairyti ar tai ne ES lėšomis remiama korupcija. Apie tai praneškite paramos davėjams ir kaip aukščiau aprašyta skųskite vietinėms institucijoms.

Neatsibodo ar tingisi imtis veiklos? Tada dar aplankykite verkšlentojų svetainę, kur galėsite skrolinti, bet nuo to niekas nepasikeis. Dar galite paskaityti, kad naikinami ne tik miestai, bet ir miškai.

Sumanę veikti, bet dar turintys klausimų – susisiekite.

Vienas atsakymas į “Pjauna gerą medį, rauna krūmą, ką daryt?”

  1. Manau šimeliūnei reikėtų pasitobulinti asmeninės kultūros srityje, o tik vėliau užsiimti žaliojo Vilniaus rūbo saugojimo klausimais. Pavardę parašiau mažąja raide, nes pagal jos kultūros lygį, manau neverta rašyt didžiąja. Sėkmės visapusiškame tobulėjime, p. šimeliūne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *